[PDF]Printable Program - Rackcdn.comhttps://16e5b1cef16a833722c3-361dce0c816c6d0f09e73ed25d7d85eb.ssl.cf1.rackcd...
1 downloads
82 Views
12MB Size
2019 PG 10U March Mayhem Schedule Friday, March 22 Gm
Time
1
6:00 PM A
Teams V Kennesaw Generals 10U H East Cobb Astros 10U Gold
Location Field 8 @ East Cobb Complex
2
8:00 PM A
V Kennesaw Generals 10U H Ohio Spiders 10U
Field 8 @ East Cobb Complex
Saturday, March 23 Gm
Time
3
8:30 AM A
4
Teams
Location
V RAWLINGS COBB H Game On Venom
Field 8 @ East Cobb Complex
10:30 AM A
V Game On Venom H Southwest Sox
Field 8 @ East Cobb Complex
5
10:30 AM A
V East Cobb Astros 10U Gold H FCA Cardinals
Small Field @ Milton Pro Player Park
6
12:30 PM A
V East Cobb Astros 10U Orange H RAWLINGS COBB
Field 8 @ East Cobb Complex
7
12:30 PM A
V Smartense Angels 10U H FCA Cardinals
Small Field @ Milton Pro Player Park
8
2:30 PM A
V Southwest Sox H East Cobb Astros 10U Orange
Field 8 @ East Cobb Complex
9
2:30 PM A
V Smartense Angels 10U H Ohio Spiders 10U
Small Field @ Milton Pro Player Park
10
5:30 PM V Seed 9 Playoffs Round 1 H Seed 8
Small Field @ Milton Pro Player Park
Sunday, March 24 Gm
Time
Teams
Location
11
8:30 AM V Seed 6 10U Quarterfinals H Seed 3
Field 8 @ East Cobb Complex
12
9:30 AM V Seed 5 10U Quarterfinals H Seed 4
Small Field @ Milton Pro Player Park
13
10:30 AM V Seed 7 10U Quarterfinals H Seed 2
Field 8 @ East Cobb Complex
14
11:30 AM V Winner of Game 10 10U Quarterfinals H Seed 1
Small Field @ Milton Pro Player Park
15
12:30 PM 10U Semifinals
V Winner of Game 13 H Winner of Game 11
Field 8 @ East Cobb Complex
16
1:30 PM 10U Semifinals
V Winner of Game 14 H Winner of Game 12
Small Field @ Milton Pro Player Park
17
3:30 PM 10U Championship
V Winner of Game 16 H Winner of Game 15
Small Field @ Milton Pro Player Park
Team
2019 PG 11U March Mayhem Schedule Friday, March 22 Gm
Time
1
6:00 PM A
Teams V East Cobb Astros 11U Navy H Georgia Jackets 11U
Location Field 7 @ East Cobb Complex
2
8:00 PM A
V East Cobb Astros 11U Orange H 643 DP Cougars 11U
Field 7 @ East Cobb Complex
Saturday, March 23 Gm
Time
3
10:30 AM A
Teams V East Cobb Astros 11U Navy H PRO Prodigy Black 11U
Location Field 7 @ East Cobb Complex
4
12:30 PM A
V PRO Prodigy Black 11U H Georgia Jackets 11U
Field 7 @ East Cobb Complex
5
2:30 PM A
V Archer Premier Baseball H East Cobb Astros 11U Orange
Field 7 @ East Cobb Complex
6
4:30 PM A
V Archer Premier Baseball H 643 DP Cougars 11U
Field 7 @ East Cobb Complex
Sunday, March 24 Gm
Time
Teams
Location
7
8:30 AM V Seed 6 Playoffs Round 1 H Seed 3
Field 7 @ East Cobb Complex
8
10:30 AM V Seed 5 Playoffs Round 1 H Seed 4
Field 7 @ East Cobb Complex
9
12:30 PM 11U Semifinals
V Winner of Game 7 H Seed 2
Field 7 @ East Cobb Complex
10
2:30 PM 11U Semifinals
V Winner of Game 8 H Seed 1
Field 7 @ East Cobb Complex
11
4:30 PM 11U Championship
V Winner of Game 10 H Winner of Game 9
Field 7 @ East Cobb Complex
Team
2019 PG 12U March Mayhem Schedule Friday, March 22 Gm
Time
1
6:00 PM A
Teams V 643 DP Cougars 12U H East Cobb Astros (Orange) 12U
Location Field 4 @ East Cobb Complex
2
8:00 PM A
V East Cobb Astros (Orange) 12U H Warriors Baseball - Cooley
Field 4 @ East Cobb Complex
Saturday, March 23 Gm
Time
3
8:30 AM A
Teams V Georgia Bombers Cohn H East Cobb Astros (Navy) 12U
Location Field 4 @ East Cobb Complex
4
10:30 AM A
V Warriors Baseball - Cooley H Ohio Spiders 12U
Field 3 @ Aviation Sports Complex
5
10:30 AM A
V Knoxville Stars 12u H East Cobb Astros (Navy) 12U
Field 4 @ East Cobb Complex
6
10:30 AM A
V GBA Spiked 9 H BigStix Gamers 12U Sanders
Field 4 @ Marcus Jewish Community Center of Atlanta
7
10:30 AM A
V 643 DP Jaguars 12U H Game On Stealth
Field 5 @ Marcus Jewish Community Center of Atlanta
8
12:30 PM A
V Ohio Spiders 12U H 643 DP Cougars 12U
Field 3 @ Aviation Sports Complex
9
12:30 PM A
V Georgia Bombers Cohn H Knoxville Stars 12u
Field 4 @ East Cobb Complex
10
12:30 PM A
V GBA Spiked 9 H Game On Stealth
Field 4 @ Marcus Jewish Community Center of Atlanta
11
12:30 PM A
V BigStix Gamers 12U Sanders H 643 DP Jaguars 12U
Field 5 @ Marcus Jewish Community Center of Atlanta
12
3:30 PM V Seed 10 Playoffs Round 1 H Seed 7
Field 3 @ Aviation Sports Complex
13
3:30 PM V Seed 11 Playoffs Round 1 H Seed 6
Field 4 @ East Cobb Complex
14
5:30 PM V Seed 9 Playoffs Round 1 H Seed 8
Field 4 @ East Cobb Complex
Sunday, March 24 Gm
Time
Teams
Location
15
8:30 AM V Winner of Game 13 12U Quarterfinals H Seed 3
Field 3 @ Aviation Sports Complex
16
9:30 AM V Seed 5 12U Quarterfinals H Seed 4
Field 4 @ East Cobb Complex
17
10:30 AM V Winner of Game 12 12U Quarterfinals H Seed 2
Field 3 @ Aviation Sports Complex
18
11:30 AM V Winner of Game 14 12U Quarterfinals H Seed 1
Field 4 @ East Cobb Complex
19
12:30 PM 12U Semifinals
V Winner of Game 17 H Winner of Game 15
Field 3 @ Aviation Sports Complex
20
1:30 PM 12U Semifinals
V Winner of Game 18 H Winner of Game 16
Field 4 @ East Cobb Complex
21
3:30 PM 12U Championship
V Winner of Game 20 H Winner of Game 19
Field 4 @ East Cobb Complex
2019 PG 13U March Mayhem 54/80 Schedule Friday, March 22 Gm
Time
1
6:00 PM A
Teams V 643 DP Tigers 13U H Johnson Ferry Performance Baseball 13U
Location Field 2 @ Aviation Sports Complex
2
6:00 PM A
V 643 DP Cougars 13U H Georgia Bombers 13U Gaines
Field 5 @ East Cobb Complex
3
6:00 PM A
V 643 DP Jaguars 13U H Titans Baseball 13U Blue
Field 6 @ East Cobb Complex
4
6:00 PM A
V Service Baseball - 75th Regiment H Rawlings Southeast 13u National
Big Field @ Milton Pro Player Park
5
6:00 PM A
V Barrett Braves H Mountain View Gold
Roadrunner Field
6
8:30 PM A
V East Cobb Colt 45s 13U Navy H 643 DP Tigers 13U
Field 2 @ Aviation Sports Complex
7
8:30 PM A
V 643 DP Cougars 13U H Titans Baseball 13U Blue
Field 5 @ East Cobb Complex
8
8:30 PM A
V Georgia Bombers 13U Gaines H 643 DP Jaguars 13U
Field 6 @ East Cobb Complex
9
8:30 PM A
V Team Georgia 13U Prime H Service Baseball - 75th Regiment
Big Field @ Milton Pro Player Park
10
8:30 PM A
V Georgia Bombers 13U Nedigh H Barrett Braves
Roadrunner Field
Teams
Location
34
7:00 PM Gold Playoffs Round 1
V Seed 10 H Seed 7
Big Field @ Milton Pro Player Park
35
7:00 PM Gold Playoffs Round 1
V Seed 11 H Seed 6
Roadrunner Field
36
7:30 PM Bronze Quarterfinals
V Seed 29 H Seed 24
Field 4 @ East Cobb Complex
37
8:45 PM Gold Playoffs Round 1
V Seed 9 H Seed 8
Field 5 @ East Cobb Complex
38
8:45 PM Bronze Quarterfinals
V Seed 30 H Seed 23
Field 6 @ East Cobb Complex
Sunday, March 24
Saturday, March 23
Gm
Time
39
8:00 AM Bronze Quarterfinals
40 41
42
Gm
Time
11
8:30 AM A
V Smyrna Slammers Blue 13u H Fielders Choice
Field 2 @ Aviation Sports Complex
12
8:30 AM A
V EBC 13u Gold - Martin H GA Power - Myers
Field 5 @ East Cobb Complex
13
8:30 AM A
V Titans Baseball 13U Orange H Ohio Spiders 13U
Field 6 @ East Cobb Complex
14
8:30 AM A
V Lambert Longhorns 13U H Georgia Jackets 13U National
Big Field @ Milton Pro Player Park
15
8:30 AM A
V Georgia Jackets 13U American H Georgia Braves 13U
Roadrunner Field
16
10:50 AM A
V Fielders Choice H Home Plate Chilidogs 13U Copeland
Field 2 @ Aviation Sports Complex
17
10:50 AM A
V 5 Star 13U Generals H GA Power - Myers
Field 5 @ East Cobb Complex
18
10:50 AM A
V Ohio Spiders 13U H EBC 13u Gold- Thompson
Field 6 @ East Cobb Complex
19
10:50 AM A
V Georgia Jackets 13U National H Team 360 Hawks North 13u Blue
Big Field @ Milton Pro Player Park
20
10:50 AM A
V Georgia Braves 13U H Meridian Panthers 13U
Roadrunner Field
21
1:10 PM A
V Home Plate Chilidogs 13U Copeland H Smyrna Slammers Blue 13u
Field 2 @ Aviation Sports Complex
22
1:10 PM A
V Team East Cobb Baseball 13U H EBC 13u Gold - Martin
Field 5 @ East Cobb Complex
23
1:10 PM A
V 5 Star 13U Midwest H Titans Baseball 13U Orange
Field 6 @ East Cobb Complex
24
1:10 PM A
V Team 360 Hawks North 13u Blue H Lambert Longhorns 13U
Big Field @ Milton Pro Player Park
25
1:10 PM A
V Meridian Panthers 13U H Georgia Jackets 13U American
Roadrunner Field
26
3:30 PM A
V Johnson Ferry Performance Baseball 13U H East Cobb Colt 45s 13U Navy
Field 2 @ Aviation Sports Complex
27
3:30 PM A
V 5 Star 13U Generals H Team East Cobb Baseball 13U
Field 5 @ East Cobb Complex
28
3:30 PM A
V 5 Star 13U Midwest H EBC 13u Gold- Thompson
Field 6 @ East Cobb Complex
29
3:30 PM A
V Rawlings Southeast 13u National H Team Georgia 13U Prime
Big Field @ Milton Pro Player Park
30
3:30 PM A
V Mountain View Gold H Georgia Bombers 13U Nedigh
Roadrunner Field
31
6:30 PM Gold Playoffs Round 1
V Seed 12 H Seed 5
Field 2 @ Aviation Sports Complex
32
6:30 PM Gold Playoffs Round 1
V Seed 14 H Seed 3
Field 5 @ East Cobb Complex
33
6:30 PM Gold Playoffs Round 1
V Seed 13 H Seed 4
Field 6 @ East Cobb Complex
Teams V Seed 27 H Seed 26
8:30 AM V Winner of Game 35 Gold Quarterfinals H Winner of Game 32 8:30 AM Silver Quarterfinals
V Seed 20 H Seed 17
9:30 AM V Winner of Game 33 Gold Quarterfinals H Winner of Game 31
Location Big Field @ Milton Pro Player Park
Field 2 @ Aviation Sports Complex Roadrunner Field
Field 5 @ East Cobb Complex
43
9:30 AM Silver Quarterfinals
V Seed 19 H Seed 18
Field 6 @ East Cobb Complex
44
10:20 AM Bronze Quarterfinals
V Seed 28 H Seed 25
Big Field @ Milton Pro Player Park
45 46
47 48
49
10:50 AM V Winner of Game 34 Gold Quarterfinals H Seed 2 10:50 AM Silver Quarterfinals
V Seed 21 H Seed 16
11:50 AM V Winner of Game 37 Gold Quarterfinals H Seed 1 11:50 AM Silver Quarterfinals
V Seed 22 H Seed 15
12:40 PM V Winner of Game 39 Bronze Semifinals H Winner of Game 38
Field 2 @ Aviation Sports Complex Roadrunner Field
Field 5 @ East Cobb Complex Field 6 @ East Cobb Complex
Big Field @ Milton Pro Player Park
50
1:10 PM Gold Semifinals
V Winner of Game 45 H Winner of Game 40
Field 2 @ Aviation Sports Complex
51
1:10 PM Silver Semifinals
V Winner of Game 46 H Winner of Game 41
Roadrunner Field
52
2:10 PM Gold Semifinals
V Winner of Game 47 H Winner of Game 42
Field 5 @ East Cobb Complex
53
2:10 PM Silver Semifinals
V Winner of Game 48 H Winner of Game 43
Field 6 @ East Cobb Complex
54
3:00 PM V Winner of Game 44 Bronze Semifinals H Winner of Game 36
Big Field @ Milton Pro Player Park
55
4:30 PM 13U 54/80 Gold Championship
V Winner of Game 52 H Winner of Game 50
Field 5 @ East Cobb Complex
56
4:30 PM 13U 54/80 Silver Championship
V Winner of Game 53 H Winner of Game 51
Field 6 @ East Cobb Complex
57
5:20 PM V Winner of Game 54 13U 54/80 Bronze H Winner of Game 49 Championship
Big Field @ Milton Pro Player Park
2019 PG 13U March Mayhem 60/90 Schedule Friday, March 22 Gm
Time
Teams
Location
1
6:30 PM A
V Renz Baseball Academy Barons H East Cobb Astros 13U Orange
Field 3 @ East Cobb Complex
2
8:45 PM A
V East Cobb Astros 13U Orange H Team Elite 13U Premier
Field 3 @ East Cobb Complex
Teams
Location
Saturday, March 23 Gm
Time
3
9:00 AM A
V East Cobb Astros 13U Navy Field 3 @ East Cobb Complex H SmarTense Angels 13U Northcutt
4
11:20 AM A
V SmarTense Angels 13U Northcutt Field 3 @ East Cobb Complex H Team Elite 13U Prospects
5
1:40 PM A
V East Cobb Astros 13U Navy H Team Elite 13U Prospects
Field 3 @ East Cobb Complex
6
4:00 PM A
V Team Elite 13U Premier H Renz Baseball Academy Barons
Field 3 @ East Cobb Complex
Teams
Location
Sunday, March 24 Gm
Time
7
8:30 AM V Seed 6 Playoffs Round 1 H Seed 3
Field 3 @ East Cobb Complex
8
10:50 AM V Seed 5 Playoffs Round 1 H Seed 4
Field 3 @ East Cobb Complex
9
1:10 PM 13U 60/90 Semifinals
V Winner of Game 7 H Seed 2
Field 3 @ East Cobb Complex
10
3:30 PM 13U 60/90 Semifinals
V Winner of Game 8 H Seed 1
Field 3 @ East Cobb Complex
11
5:50 PM 13U 60/90 Championship
V Winner of Game 10 H Winner of Game 9
Field 3 @ East Cobb Complex
Team
2019 PG 14U March Mayhem Schedule Friday, March 22 Gm
Time
1
6:00 PM A
Teams V Team Georgia 14U Prime H Roswell Hornets - Green
Location Field 1 @ East Cobb Complex
2
6:00 PM A
V 643 DP Jaguars 14U Coleman H Georgia Jackets 14U
Field 2 @ East Cobb Complex
3
8:15 PM A
V Roswell Hornets - Green H Georgia Jackets 14U
Field 1 @ East Cobb Complex
4
8:30 PM A
V Team Georgia 14U Prime H 643 DP Jaguars 14U Coleman
Field 2 @ East Cobb Complex
Saturday, March 23 Gm
Time
5
9:00 AM A
Teams V Service Baseball - The Unit H 643 DP Tigers 14U
Location Field 1 @ East Cobb Complex
6
9:00 AM A
V Dingers Athletics Blue H East Cobb Tigers
Field 2 @ East Cobb Complex
7
11:20 AM A
V 643 DP Tigers 14U H East Cobb Astros 14U
Field 1 @ East Cobb Complex
8
11:20 AM A
V Dingers Athletics Blue H Team Elite 14U Premier
Field 2 @ East Cobb Complex
9
1:40 PM A
V East Cobb Astros 14U H Service Baseball - The Unit
Field 1 @ East Cobb Complex
10
1:40 PM A
V Meridian Panthers 2023 H East Cobb Tigers
Field 2 @ East Cobb Complex
11
4:00 PM A
V Team Elite 14U Premier H Meridian Panthers 2023
Field 2 @ East Cobb Complex
12
6:20 PM V Seed 11 Playoffs Round 1 H Seed 6
Field 1 @ East Cobb Complex
13
6:20 PM V Seed 10 Playoffs Round 1 H Seed 7
Field 2 @ East Cobb Complex
14
6:20 PM V Seed 9 Playoffs Round 1 H Seed 8
Field 3 @ East Cobb Complex
Sunday, March 24 Gm
Time
Teams
Location
15
9:00 AM V Winner of Game 12 14U Quarterfinals H Seed 3
Field 1 @ East Cobb Complex
16
9:00 AM V Seed 5 14U Quarterfinals H Seed 4
Field 2 @ East Cobb Complex
17
11:20 AM V Winner of Game 13 14U Quarterfinals H Seed 2
Field 1 @ East Cobb Complex
18
11:20 AM V Winner of Game 14 14U Quarterfinals H Seed 1
Field 2 @ East Cobb Complex
19
1:40 PM 14U Semifinals
V Winner of Game 17 H Winner of Game 15
Field 1 @ East Cobb Complex
20
1:40 PM 14U Semifinals
V Winner of Game 18 H Winner of Game 16
Field 2 @ East Cobb Complex
21
4:00 PM 14U Championship
V Winner of Game 19 H Winner of Game 20
Field 2 @ East Cobb Complex
Team