[PDF]Printable Program - Rackcdn.comhttps://16e5b1cef16a833722c3-361dce0c816c6d0f09e73ed25d7d85eb.ssl.cf1.rackcd...
1 downloads
80 Views
8MB Size
2019 PG 9U Journey to the Stars Schedule Saturday, April 6 Gm
Time
Teams
Location
1
10:30 AM A
V Line Drive Baseball 9U Harris H FCA Blueclaws Carter
Field 2 @ Durbin Crossing Park
2
10:30 AM A
V Rallycaps Baseball Club 8U H Storm Baseball
Field 3 @ Durbin Crossing Park
3
12:30 PM A
V Line Drive Baseball 8U H Storm Baseball
Field 2 @ Durbin Crossing Park
4
12:30 PM A
V CBC Riverhawks 9U Glebus H Rallycaps Baseball Club 8U
Field 3 @ Durbin Crossing Park
5
2:30 PM A
V FCA Blueclaws Carter H Line Drive Baseball 8U
Field 2 @ Durbin Crossing Park
6
2:30 PM A
V Line Drive Baseball 9U Harris H CBC Riverhawks 9U Glebus
Field 3 @ Durbin Crossing Park
Sunday, April 7 Gm
Time
Teams
Location
7
8:30 AM A
V Storm Baseball H FCA Blueclaws Carter
Field 2 @ Durbin Crossing Park
8
10:30 AM A
V Rallycaps Baseball Club 8U H Line Drive Baseball 9U Harris
Field 2 @ Durbin Crossing Park
9
10:30 AM A
V CBC Riverhawks 9U Glebus H Line Drive Baseball 8U
Field 3 @ Durbin Crossing Park
10
12:30 PM 9U Semifinals
V Seed 4 H Seed 1
Field 2 @ Durbin Crossing Park
11
12:30 PM 9U Semifinals
V Seed 3 H Seed 2
Field 3 @ Durbin Crossing Park
12
2:30 PM V Winner of Game 11 9U Championship H Winner of Game 10
Field 2 @ Durbin Crossing Park
13
2:30 PM V Seed 2 8U Championship H Seed 1
Field 3 @ Durbin Crossing Park
Team
2019 PG 10U Journey to the Stars Schedule Saturday, April 6 Gm
Time
Teams
Location
1
8:30 AM A
V Batmen H CBC Riverhawks 10U Robinson/Elmore
Field 2 @ Rivertown Park
2
10:30 AM A
V Batmen H 5 Star Tigers (Myers)
Field 2 @ Rivertown Park
3
11:00 AM A
V Line Dive Baseball 10U Gibbs H Jax Steal
Field 3 @ Rivertown Park
4
12:30 PM A
V CBC Riverhawks 10U Robinson/Elmore H Line Drive Baseball 10U Aimar
Field 2 @ Rivertown Park
5
1:00 PM A
V Storm Baseball H Line Dive Baseball 10U Gibbs
Field 3 @ Rivertown Park
6
2:30 PM A
V Line Drive Baseball 10U Aimar H 5 Star Tigers (Myers)
Field 2 @ Rivertown Park
7
3:00 PM A
V North Florida HURRICANES H Jax Steal
Field 3 @ Rivertown Park
8
5:00 PM A
V Storm Baseball H North Florida HURRICANES
Field 3 @ Rivertown Park
Teams
Location
Sunday, April 7 Gm
Time
9
8:30 AM V Seed 5 10U Quarterfinals H Seed 5
Field 2 @ Rivertown Park
10
8:30 AM V Seed 6 10U Quarterfinals H Seed 3
Field 3 @ Rivertown Park
11
10:30 AM V Seed 8 10U Quarterfinals H Seed 1
Field 2 @ Rivertown Park
12
10:30 AM V Seed 7 10U Quarterfinals H Seed 2
Field 3 @ Rivertown Park
13
12:30 PM 10U Semifinals
V Winner of Game 11 H Winner of Game 9
Field 2 @ Rivertown Park
14
12:30 PM 10U Semifinals
V Winner of Game 12 H Winner of Game 10
Field 3 @ Rivertown Park
15
2:30 PM 10U Championship
V Winner of Game 14 H Winner of Game 13
Field 2 @ Rivertown Park
Team
2019 PG 11U Journey to the Stars (Major) Schedule Saturday, April 6 Gm
Time
Teams
Location
1
8:30 AM A
V Oakleaf Knights H Bombsquad 11U Navy
Field 1 @ Davis Park (Softball Fields)
2
8:30 AM A
V Legends H CBC Riverhawks Henson
Field 2 @ Davis Park (Softball Fields)
3
10:30 AM A
V Bombsquad 11U Navy H Legends
Field 1 @ Davis Park (Softball Fields)
4
10:30 AM A
V Oakleaf Knights H CBC Riverhawks Henson
Field 2 @ Davis Park (Softball Fields)
5
12:30 PM A
V CBC Riverhawks 11U Melcolm H Palatka Patriots 11U
Field 1 @ Davis Park (Softball Fields)
6
12:30 PM A
V GBSA Rays H Bombsquad 11U White
Field 2 @ Davis Park (Softball Fields)
7
2:30 PM A
V CBC Riverhawks 11U Melcolm H GBSA Rays
Field 1 @ Davis Park (Softball Fields)
8
2:30 PM A
V Bombsquad 11U White H Palatka Patriots 11U
Field 2 @ Davis Park (Softball Fields)
Sunday, April 7 Gm
Time
Teams
Location
9
8:30 AM 11U Major Quarterfinals
V Seed 5 H Seed 5
Field 1 @ Davis Park (Softball Fields)
10
8:30 AM 11U Major Quarterfinals
V Seed 6 H Seed 3
Field 2 @ Davis Park (Softball Fields)
11
10:30 AM 11U Major Quarterfinals
V Seed 8 H Seed 1
Field 1 @ Davis Park (Softball Fields)
12
10:30 AM 11U Major Quarterfinals
V Seed 7 H Seed 2
Field 2 @ Davis Park (Softball Fields)
13
12:30 PM 11U Major Semifinals
V Winner of Game 11 H Winner of Game 9
Field 1 @ Davis Park (Softball Fields)
14
12:30 PM 11U Major Semifinals
V Winner of Game 12 H Winner of Game 10
Field 2 @ Davis Park (Softball Fields)
15
2:30 PM 11U Major Championship
V Winner of Game 14 H Winner of Game 13
Field 1 @ Davis Park (Softball Fields)
Team
2019 PG 11U Journey to the Stars (Minor) Schedule Saturday, April 6 Gm
Time
Teams
Location
1
10:30 AM A
V Line Drive Baseball 11U H Ponte Vedra Thunder (Searcy) 11U
Field 1 @ Durbin Crossing Park
2
12:30 PM A
V Ponte Vedra Thunder (Searcy) 11U H Jax Beach Barracudas 11u
Field 1 @ Durbin Crossing Park
3
12:30 PM A
V Big Diamond Rockets H CBC 11U Sowers
Field 4 @ Durbin Crossing Park
4
2:30 PM A
V Jax Beach Barracudas 11u H Big Diamond Rockets
Field 1 @ Durbin Crossing Park
5
2:30 PM A
V Line Drive Baseball 11U H CBC 11U Sowers
Field 4 @ Durbin Crossing Park
Sunday, April 7 Gm
Time
Teams
Location
6
8:30 AM A
V Big Diamond Rockets H Ponte Vedra Thunder (Searcy) 11U
Field 4 @ Durbin Crossing Park
7
10:30 AM A
V CBC 11U Sowers H Ponte Vedra Thunder (Searcy) 11U
Field 1 @ Durbin Crossing Park
8
10:30 AM A
V Jax Beach Barracudas 11u H Line Drive Baseball 11U
Field 4 @ Durbin Crossing Park
9
12:30 PM A
V CBC 11U Sowers H Jax Beach Barracudas 11u
Field 1 @ Durbin Crossing Park
10
12:30 PM A
V Line Drive Baseball 11U H Big Diamond Rockets
Field 4 @ Durbin Crossing Park
11
2:30 PM 11U Minor Championship
V Seed 2 H Seed 1
Field 1 @ Durbin Crossing Park
Team
2019 PG 12U Journey to the Stars Schedule Saturday, April 6 Gm
Time
Teams
Location
1
8:30 AM A
V Rallycaps Baseball Club 12U H Ponte Vedra Thunder
Field 3 @ Davis Park (Softball Fields)
2
8:30 AM A
V CBC Cassala H North Florida HURRICANES
Field 4 @ Davis Park (Softball Fields)
3
10:30 AM A
V Rallycaps Baseball Club 12U H CBC Cassala
Field 3 @ Davis Park (Softball Fields)
4
10:30 AM A
V Ponte Vedra Thunder H North Florida HURRICANES
Field 4 @ Davis Park (Softball Fields)
5
12:30 PM A
V Game On Stealth H Elite Squad Palm Beach-Beno
Field 3 @ Davis Park (Softball Fields)
6
12:30 PM A
V Line Drive Baseball 12U Mobley H Strikers Baseball
Field 4 @ Davis Park (Softball Fields)
7
2:30 PM A
V Strikers Baseball H Elite Squad Palm Beach-Beno
Field 3 @ Davis Park (Softball Fields)
8
2:30 PM A
V Game On Stealth H CBC Riverhawks 12U Melcolm
Field 4 @ Davis Park (Softball Fields)
9
4:30 PM A
V CBC Riverhawks 12U Melcolm H Line Drive Baseball 12U Mobley
Field 4 @ Davis Park (Softball Fields)
Teams
Location
Sunday, April 7 Gm 10
Time
8:30 AM V Seed 9 Playoffs Round 1 H Seed 8
Field 3 @ Davis Park (Softball Fields)
11
10:30 AM 11U Minor Quarterfinals
V Seed 6 H Seed 3
Field 3 @ Davis Park (Softball Fields)
12
10:30 AM 11U Minor Quarterfinals
V Seed 5 H Seed 4
Field 4 @ Davis Park (Softball Fields)
13
12:30 PM 11U Minor Quarterfinals
V Seed 7 H Seed 2
Field 3 @ Davis Park (Softball Fields)
14
12:30 PM 11U Minor Quarterfinals
V Winner of Game 10 H Seed1
Field 4 @ Davis Park (Softball Fields)
15
2:30 PM 11U Minor Semifinals
V Winner of Game 13 H Winner of Game 11
Field 3 @ Davis Park (Softball Fields)
16
2:30 PM 11U Minor Semifinals
V Winner of Game 14 H Winner of Game 12
Field 4 @ Davis Park (Softball Fields)
17
4:30 PM 11U Minor Championship
V Winner of Game 16 H Winner of Game 15
Field 4 @ Davis Park (Softball Fields)
2019 PG 13U Journey to the Stars Schedule Saturday, April 6 Gm
Time
Teams
Location
1
8:30 AM A
V CBC Riverhawks 13U Scott H Empire Baseball 13u Jimenez
Field 4 @ Rivertown Park
2
10:50 AM A
V CBC Riverhawks (Maulbetsch) 13U H Empire Baseball 13u Jimenez
Field 4 @ Rivertown Park
3
1:10 PM A
V Gulf Stream Dream 13U H CBC Riverhawks 13U Scott
Field 4 @ Rivertown Park
4
3:30 PM A
V Gulf Stream Dream 13U H CBC Riverhawks (Maulbetsch) 13U
Field 4 @ Rivertown Park
Sunday, April 7 Gm
Time
Teams
Location
5
8:30 AM A
V Empire Baseball 13u Jimenez H Gulf Stream Dream 13U
Field 3 @ Davis Park (Baseball Fields)
6
9:00 AM A
V CBC Riverhawks 13U Scott H CBC Riverhawks (Maulbetsch) 13U
Field 4 @ Rivertown Park
7
11:20 AM 13U Semifinals
V Seed 4 H Seed 1
Field 4 @ Rivertown Park
8
1:40 PM 13U Semifinals
V Seed 3 H Seed 2
Field 4 @ Rivertown Park
9
4:00 PM 13U Championship
V Winner of Game 8 H Winner of Game 7
Field 4 @ Rivertown Park
Team
2019 PG 14U Journey to the Stars Schedule Saturday, April 6 Gm
Time
Teams
Location
1
10:00 AM A
V Empire Baseball Tibbetts H Ponte Vedra Thunder 14U
Field 3 @ Davis Park (Baseball Fields)
2
12:20 PM A
V Empire Baseball Tibbetts H Big Diamond
Field 3 @ Davis Park (Baseball Fields)
3
12:20 PM A
V GBSA Rays H North Florida Spartans
Field 6 @ Davis Park (Baseball Fields)
4
2:40 PM A
V Big Diamond H GBSA Rays
Field 3 @ Davis Park (Baseball Fields)
5
2:40 PM A
V North Florida Spartans H Ponte Vedra Thunder 14U
Field 6 @ Davis Park (Baseball Fields)
Sunday, April 7 Gm
Time
Teams
Location
6
8:30 AM A
V Big Diamond H Ponte Vedra Thunder 14U
Field 6 @ Davis Park (Baseball Fields)
7
10:50 AM A
V Empire Baseball Tibbetts H North Florida Spartans
Field 3 @ Davis Park (Baseball Fields)
8
10:50 AM A
V Ponte Vedra Thunder 14U H GBSA Rays
Field 6 @ Davis Park (Baseball Fields)
9
1:10 PM A
V North Florida Spartans H Big Diamond
Field 3 @ Davis Park (Baseball Fields)
10
1:10 PM A
V GBSA Rays H Empire Baseball Tibbetts
Field 6 @ Davis Park (Baseball Fields)
11
3:30 PM 14U Championship
V Seed 2 H Seed 1
Field 3 @ Davis Park (Baseball Fields)