1 downloads
37 Views
1MB Size
Tuesday, 24th April 2018
Punchestown
3:40
Kildare Hunt Club Fr Sean Breen Memorial Chase For The L... Winner £15,000 3m
1 P56513 Official: 83
Enniskillen 36 Peter Maher
2 3S-3633 Official: 92
4:55
Killashee Handicap Hurdle (Grade B) Winner £60,000 2m 40y
Mr B O Walsh 11st 12lb
1 P31135 Official: 146
Lagostovegas 170 W P Mullins
Blue Templar 23 E Bolger
Mr D O?Connor 11st 7lb
2 9060P0 Official: 144
Tigris River 318 Joseph P O?Brien
3 82/P8-1U
Festival Opera 9 J P Dempsey
Mr N McParlan 11st 7lb
3 00700P Official: 142
Ivanovich Gorbatov 992 Joseph P O?Brien
M A Enright 11st 3lb
4 5PP444 Official: 86
Just Wait And See 8 J F Gleeson
Mr W J Gleeson 11st 7lb
4 1205-2F Official: 141
Bunk Off Early 916 W P Mullins
R M Power 11st 2lb
5 P6/2381
Lighting Tunes 100 Peter Maher
Mr N O?Rourke 11st 7lb
5 3207-41 Official: 138
Joey Sasa 14 N Meade
6 8333U-5
Mia?s Milan 44 D P Murphy
Mr H D Dunne 11st 7lb
6 212348 Official: 138
Morgan 7 G Elliott
7 PP363P
Sommerton 9 Peter Maher
Mr B M Linehan 11st 7lb
7 40-U0P1 Official: 136
Carrig Cathal 11 S J Mahon
K C Sexton 10st 11lb
8 45P222
Tippinawaynow 23 B F Murphy
Mr C R Murphy 11st 7lb
8 1114PF Official: 136
High School Days 605 H de Bromhead
D Robinson 10st 11lb
9 PPP711
Vital Island 44 R P O?Keeffe
Mr S F O?Keeffe 11st 7lb
9 303415 Official: 135
Grand Partner 170 T Mullins
B J Cooper 10st 10lb
10 476754 Official: 74
Ballydarsi 44 P J Rothwell
Mr B J Walsh 11st
10 P9/F1-P5 Official: 135
Western Boy 170 P A Fahy
11 F-1572R
Drumlosh Sallie 23 John G Carr
Mr L Quinlan 11st
11 1-41609 Official: 134
Duca De Thaix 723 G Elliott
12 32532F
Senators Glory 22 S Slevin
Mr S Fitzgerald 11st
12 5-16200 Official: 133
Ben Dundee 39 G Elliott
13 0-1P424 Official: 132
Articulum 23 T O?Brien
14 113F Official: 132
Nessun Dorma 670 W P Mullins
15 31212F Official: 131
Ballyoisin 135 E Bolger
Forecast: 5/2 Blue Templar, 4/1 Drumlosh Sallie, 5/1 Vital Island, 5/1 Senators Glory, 8/1 Enniskillen, 8/1 Festival Opera, 14/1 Just Wait And See, 20/1 Mia?s Milan, 20/1 bar
4:20
Herald Champion Novice Hurdle (Grade 1) Winner £100,000 Class 1 2m 100y
1 43114P Official: 135
Beyond The Law 39 M F Morris
B J Cooper 11st 12lb
16 27-1390 Official: 131
Housesofparliament 591 Joseph P O?Brien
2 2141 Official: 134
Cartwright 231 G Elliott
M P Walsh 11st 12lb
17 14201 Official: 131
Low Sun 582 W P Mullins
3 4-12U2 Official: 136
Draconien 22 W P Mullins
N D Fehily 11st 12lb
18 P5-2604 Official: 129
Golden Spear 349 A J Martin
4 11-1101 Official: 152
Getabird 22 W P Mullins
P Townend 11st 12lb
19 722212 Official: 128
Dis Donc 32 N Meade
5 133113 Official: 140
Hardline 22 G Elliott
S W Flanagan 11st 12lb
20 806243 Official: 126
Light That 269 Mrs J Harrington
6 111R23 Official: 150
Mengli Khan 562 G Elliott
J W Kennedy 11st 12lb
21 488972 Official: 126
Veinard 59 G Elliott
7 2-32134 Official: 149
Paloma Blue 42 H de Bromhead
D N Russell 11st 12lb
22 31 Official: 125
Ten Ten 171 J P Dempsey
8 11F784 Official: 145
Sharjah 579 W P Mullins
Mr P W Mullins 11st 12lb
23 3P2213 Official: 124
Icario 674 G Elliott
9 342162 Official: 145
Vision Des Flos 11 C L Tizzard
R M Power 11st 12lb
24 11124F Official: 123
True Self 7 W P Mullins
10 1143 Official: 143
Whiskey Sour 263 W P Mullins
D J Mullins 11st 12lb
25 17F Official: 121
Pietralunga 284 W P Mullins
Forecast: 10/11 Getabird, 4/1 Mengli Khan, 9/2 Paloma Blue, 14/1 Vision Des Flos, 16/1 Sharjah, 16/1 Whiskey Sour, 25/1 Cartwright, 25/1 Draconien, 33/1 Hardline, 33/1 bar
Page 1 of 3
D J Mullins 11st 7lb L P Dempsey 11st 5lb
S W Flanagan 10st 13lb J W Kennedy 10st 13lb
J S McGarvey 10st 10lb N D Fehily 10st 9lb D N Russell 10st 8lb A E Lynch 10st 7lb P Townend 10st 7lb B J Geraghty 10st 6lb R P Treacy 10st 6lb Katie O?Farrell 10st 6lb Mr L Quinlan 10st 4lb J M Moore 10st 3lb D Meyler 10st 1lb D F O?Regan 10st 1lb M P Walsh 10st A Ring 9st 13lb Rachael Blackmore 9st 12lb D E Mullins 9st 10lb
Tuesday, 24th April 2018
Punchestown 26 2B263P Official: 121
Tara Dylan 191 T Mullins
Reserve 1 9st 10lb
27 484124 Official: 121
Chesterfield King 23 J P Dempsey
Reserve 2 9st 10lb
28 12516P Official: 131
Pete So High 233 G Elliott
Reserve 3 9st 10lb
6:05 1
A Dos No Bueno C O?Dwyer
Mr R P Quinlan 11st 4lb
2
Cap?tain Youm J J Hanlon
Mr R O Harding 11st 4lb
3
Column Of Fire G Elliott
Mr M J O?Hare 11st 4lb
4 1
Commander Of Fleet 31 G Elliott
5 98
Design Matters 23 R Tyner
Mr R W Barron 11st 4lb
6
Ferocious G Elliott
Mr N McParlan 11st 4lb
J W Kennedy 11st 12lb
7
Foxy Jacks M F Morris
Forecast: 6/1 Ballyoisin, 7/1 Ten Ten, 10/1 Joey Sasa, 10/1 Low Sun, 12/1 Western Boy, 12/1 Dis Donc, 12/1 Nessun Dorma, 14/1 Ben Dundee, 14/1 Lagostovegas, 14/1 Grand Partner, 14/1 Bunk Off Early, 16/1 Golden Spear, 16/1 Morgan, 16/1 Articulum, 20/1 High School Days, 20/1 Carrig Cathal, 20/1 Chesterfield King, 20/1 Housesofparliament, 25/1 Icario, 25/1 Pietralunga, 25/1 True Self, 25/1 Light That, 25/1 Ivanovich Gorbatov, 25/1 Veinard, 25/1 Duca De Thaix, 25/1 Pete So High, 33/1 Tara Dylan, 33/1 Tigris River
5:30
Goffs Land Rover Bumper Winner £100,000 2m
BoyleSports Champion Chase (Grade 1) Winner £275,000 Class 1 2m
Mr B O?Neill 11st 4lb
1 242142 Official: 153
A Toi Phil 22 G Elliott
2 23533 Official: 152
Ballycasey 187 W P Mullins
D E Mullins 11st 12lb
8
Glocca Mora Joseph P O?Brien
Mr D O?Connor 11st 4lb
3 10112F Official: 156
Doctor Phoenix 22 G Elliott
M P Walsh 11st 12lb
9
Kerrkenny Gold Ms M Mullins
Ms K Walsh 11st 4lb
4 11117-F Official: 172
Douvan 41 W P Mullins
P Townend 11st 12lb
10
Santana Plessis G Elliott
Mr A J Fox 11st 4lb
5 1-1D122 Official: 167
Min 11 W P Mullins
D J Mullins 11st 12lb
11
Seeyouinvinnys N Meade
Ms N Carberry 11st 4lb
6 32-2345 Official: 154
Ordinary World 41 H de Bromhead
D N Russell 11st 12lb
12
Tashinny Denis Hogan
7 12-3F3P Official: 158
Special Tiara 1378 H de Bromhead
N D Fehily 11st 12lb
13 1
That?s A Given 41 P J Hobbs
Mr R Deegan 11st 4lb
8 95045P Official: 138
Tell Us More 22 G Elliott
K M Donoghue 11st 12lb
14 4
Think Positive 145 W P Mullins
Mr P W Mullins 11st 4lb
9 11P447 Official: 142
The Game Changer 27 G Elliott
15
Tobias Lochlan Madeleine Tylicki
16 6
Wolfofallstreets 23 P J Rothwell
17
Whatucallher E P Harty
10 12-1121 Official: 164
Un De Sceaux 22 W P Mullins
M A Enright 11st 12lb Mr P W Mullins 11st 12lb
Forecast: 1/1 Douvan, 3/1 Min, 5/1 Un De Sceaux, 13/2 Doctor Phoenix, 16/1 Special Tiara, 33/1 A Toi Phil, 33/1 Ordinary World, 33/1 bar
Mr J C Barry 11st 4lb
Mr J Hogan 11st 4lb
Mr L Quinlan 11st 4lb Mr H D Dunne 11st 4lb Mr F Maguire 10st 11lb
Forecast: 9/2 Think Positive, 4/1 Commander Of Fleet, 6/1 Seeyouinvinnys, 13/2 That?s A Given, 8/1 Column Of Fire, 8/1 Ferocious, 10/1 Kerrkenny Gold, 12/1 Glocca Mora, 14/1 Santana Plessis, 16/1 Tashinny, 16/1 Whatucallher, 20/1 Foxy Jacks, 20/1 Tobias Lochlan, 25/1 A Dos No Bueno, 25/1 Cap?tain Youm, 33/1 bar
Page 2 of 3
Tuesday, 24th April 2018
Punchestown
6:40
7:15
Growise Champion Novice Chase (Grade 1) Winner £100,000 Class 1 3m 120y
1 5-1F2F1 Official: 157
Al Boum Photo 23 W P Mullins
2 9-114PP Official: 151
Dounikos 22 G Elliott
3 132P51 Official: 152
Finian?s Oscar 12 C L Tizzard
4 F113P3 Official: 152
Dooley Insurances Flat Race Winner £15,000 2m
P Townend 11st 10lb
1
Aarons Day O McKiernan
Mr J W Reilly 11st 7lb
K M Donoghue 11st 10lb
2
Adulterated G Elliott
Mr B O?Neill 11st 7lb
R M Power 11st 10lb
3 5
Barntown 46 C W J Farrell
Mr H D Dunne 11st 7lb
Invitation Only 23 W P Mullins
D J Mullins 11st 10lb
4 4
Chin?up 30 Miss E Doyle
Mr S F O?Keeffe 11st 7lb
5 12122U Official: 148
Jury Duty 42 G Elliott
M P Walsh 11st 10lb
5
Edelweis De L?aube 31 P A Fahy
6 24-1F12 Official: 158
Monalee 41 H de Bromhead
N D Fehily 11st 10lb
6
Final List G Elliott
7 221118 Official: 151
Monbeg Notorious 22 G Elliott
7 6
Gateway To Europe 31 B Nolan
8 112BU1 Official: 154
Rathvinden 42 W P Mullins
Mr P W Mullins 11st 10lb
8
Grand Mogul G Elliott
9 213715 Official: 155
The Storyteller 23 G Elliott
D N Russell 11st 10lb
9
In Your Shadow N Meade
Ms N Carberry 11st 7lb
10 121112 Official: 153
Shattered Love 23 G Elliott
J W Kennedy 11st 3lb
10
Kalum River P A Fahy
Mr P W Mullins 11st 7lb
11 834111 Official: 143
Youcantcallherthat 7 Denis Hogan
11 32
Malinas Jack 113 H de Bromhead
Mr D Roche 11st 7lb
12
Sams Profile 65 M F Morris
Mr J C Barry 11st 7lb
13
Satoshi M O?Callaghan
Mr F Maguire 11st 7lb
14 3
Vinnie The Hoddie 31 Joseph P O?Brien
15 22
Barrington Court 12 Mrs J Harrington
16
Miss Cassy D Cullen
D F O?Regan 11st 10lb
D G Hogan 11st 3lb
Forecast: 13/8 Monalee, 7/2 Al Boum Photo, 11/2 Shattered Love, 7/1 Finian?s Oscar, 10/1 Rathvinden, 14/1 Invitation Only, 16/1 Jury Duty, 20/1 The Storyteller, 33/1 Dounikos, 33/1 Monbeg Notorious, 33/1 bar
Mr R O Harding 11st 7lb Ms K Walsh 11st 7lb Mr R W Barron 11st 7lb Mr R Deegan 11st 7lb
Mr D O?Connor 11st 7lb Miss K Harrington 11st Mr R P Quinlan 11st
Forecast: 9/4 Malinas Jack, 5/1 Barrington Court, 6/1 Adulterated, 6/1 In Your Shadow, 10/1 Final List, 10/1 Grand Mogul, 10/1 Kalum River, 12/1 Vinnie The Hoddie, 14/1 Satoshi, 20/1 Barntown, 20/1 Sams Profile, 20/1 bar
Page 3 of 3
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)