[PDF]warm up perf perf # organization team name # of parts...
0 downloads
123 Views
415KB Size
AMERIDANCE UPTOWN DANCE CLASSIC PERFORMANCE ORDER Doors Open @ 9:00 AM WARM UP
PERF
PERF #
ORGANIZATION
TEAM NAME
9:30 AM
10:00 AM
1
LUCID DANCE COMPANY
LUCID DANCE COMPANY "THE BEES KNEES"
# OF PARTS. DIVISION 1
MINI
CATEGORY SOLO
9:35 AM
10:05 AM
2
LUCID DANCE COMPANY
LUCID DANCE COMPANY "IF I WERE A BOY"
1
MINI
SOLO
9:40 AM
10:10 AM
3
STUDIO 65
ABIGAIL HOOKER "MINE"
1
MINI
SOLO
9:45 AM
10:15 AM
4
STUDIO 65
ASHLEY PINDEL "ALMOST LOVER"
1
YOUTH
SOLO
9:50 AM
10:20 AM
5
LUCID DANCE COMPANY
LUCID DANCE COMPANY "ANGELS AMONG US"
1
YOUTH
SOLO
9:55 AM
10:25 AM
6
DIAMONDS AND PEARLS COMMUNITY YOUTH DANCE CLUB
DIAMONDS AND PEARLS ELEMENTARY (TAHANEE NICHOLES)
1
YOUTH
SOLO
10:00 AM
10:30 AM
7
DIAMONDS AND PEARLS COMMUNITY YOUTH DANCE CLUB
DIAMONDS AND PEARLS ELEMENTARY (MYA HENDERSON)
1
YOUTH
SOLO
10:05 AM
10:35 AM
8
ANDERSON HIGH SCHOOL
ANDERSON HIGH SCHOOL
10
VAR
POM
10:10 AM
10:40 AM
9
STUDIO 65
MARY GUTH "PHANTOM"
1
JUNIOR
SOLO
10:15 AM
10:45 AM
10
MYSTICAL ILLUSION DANCE TEAM
HANNAH RECODS
1
JUNIOR
SOLO
10:20 AM
10:50 AM
11
INDEPENDENT
"HAIR"
1
JUNIOR
SOLO
10:25 AM
10:55 AM
12
MYSTICAL ILLUSION DANCE TEAM
BAILIE ANDERSON
1
JUNIOR
SOLO
10:30 AM
11:00 AM
13
MYSTICAL ILLUSION DANCE TEAM
MIKEALA BLEN
1
JUNIOR
SOLO
10:35 AM
11:05 AM
14
STUDIO 65
BROOKE REYNOLDS "THE HUNT"
1
JUNIOR
SOLO
10:40 AM
11:10 AM
15
STUDIO 65
HOPE YORK "ME & MY GIRLS"
1
JUNIOR
SOLO
10:45 AM
11:15 AM
16
STUDIO 65
GINA VALLE "BURNIN UP"
1
JUNIOR
SOLO
10:50 AM
11:20 AM
17
STUDIO 65
MARY GUTH "TURNING TABLES"
1
JUNIOR
SOLO
10:55 AM
11:25 AM
18
STUDIO 65
ASHLEY PINDEL "DRUMMER BOY"
1
YOUTH
SOLO
11:00 AM
11:30 AM
19
MASON COUNTY HS
MASON COUNTY HIGH SCHOOL (BRANDON BANTA)
1
SENIOR
SOLO
11:05 AM
11:35 AM
20
ARCHBISHOP MCNICHOLAS HIGH SCHOOL
MCNICHOLAS HIGH SCHOOL (FELICIA MARINO)
1
SENIOR
11:10 AM
11:40 AM
21
PERRYSBURG HIGH SCHOOL
PERRYSBURG HIGH SCHOOL DANCE TEAM "GIRLS ANACHRONISM"
1
SENIOR
SOLO
11:15 AM
11:45 AM
22
STUDIO 65
"KILL THE LIGHTS"
3
YOUTH
DUET/TRIO
11:20 AM
11:50 AM
23
STUDIO 65
"BROKEN"
3
JUNIOR
DUET/TRIO
11:25 AM
11:55 AM
24
MASON COUNTY HS
MASON COUNTY HIGH SCHOOL (MEAGEN AND BRANDON)
2
SENIOR
DUET/TRIO
11:30 AM
12:00 PM
25
EASTSIDE ELITE DANCE
EASTSIDE ELITE MINIS
6
MINI
POM
11:35 AM
12:05 PM
26
OAK HILLS YOUTH DANCE TEAM
OAK HILLS YOUTH DANCE TEAM
19
YOUTH
POM
11:40 AM
12:10 PM
27
DIAMONDS AND PEARLS COMMUNITY YOUTH DANCE CLUB
DIAMONDS AND PEARLS ELEMENTARY
15
ELEM
POM
11:45 AM
12:15 PM
28
OAK HILLS JUNIORS
OAK HILLS JUNIORS
15
JR HIGH
POM
11:50 AM
12:20 PM
29
HAMILTON MIDDLE SCHOOL DANCE TEAM
HAMILTON MIDDLE SCHOOL DANCE TEAM "SPUNK"
11
JR HIGH
POM
11:55 AM
12:25 PM
30
EASTSIDE ELITE DANCE
EASTSIDE ELITE JUNIORS
6
JR HIGH
POM POM
SOLO
15 Minute Break 12:15 PM
12:45 PM
31
HAMILTON HIGH SCHOOL
HAMILTON HIGH SCHOOL DANCE TEAM
9
JV
12:20 PM
12:50 PM
32
URSULINE ACADEMY
URSULINE ACADEMY VARSITY DANCE TEAM
20
VAR
POM
12:25 PM
12:55 PM
33
DIAMONDS AND PEARLS COMMUNITY YOUTH DANCE CLUB
DIAMONDS AND PEARLS TINY
7
TINY REC
JAZZ
12:30 PM
1:00 PM
34
OAK HILLS PRIMARY
OAK HILLS PRIMARY
27
MINI SCH
JAZZ
12:35 PM
1:05 PM
35
OAK HILLS YOUTH DANCE TEAM
OAK HILLS YOUTH PREP DANCE TEAM
20
YOUTH
PREP JAZZ
12:40 PM
1:10 PM
36
OAK HILLS YOUTH DANCE TEAM
OAK HILLS YOUTH DANCE TEAM
19
YOUTH
JAZZ
12:45 PM
1:15 PM
37
STUDIO 65
"DARE"
5
YOUTH
JAZZ
12:50 PM
1:20 PM
38
MYSTICAL ILLUSION DANCE TEAM
MYSTICAL ILLUSION JUNIORS
8
JUNIOR
JAZZ
12:55 PM
1:25 PM
39
STUDIO 65
"GLAM"
6
JUNIOR
JAZZ
1:00 PM
1:30 PM
40
SPECIAL EDITION ALL-STARS
SPECIAL EDITION ALL STARS JUNIORS
11
JUNIOR
JAZZ
1:05 PM
1:35 PM
41
OAK HILLS JUNIORS
OAK HILLS JUNIORS
16
JR HIGH
JAZZ
1:10 PM
1:40 PM
42
EASTSIDE ELITE DANCE
EASTSIDE ELITE JUNIORS
6
JR HIGH
JAZZ
1:15 PM
1:45 PM
43
PERRYSBURG HIGH SCHOOL
PERRYSBURG HIGH SCHOOL DANCE TEAM "YELLOW FLICKER BEAT"
13
VAR
JAZZ
1:20 PM
1:50 PM
44
DIAMONDS AND PEARLS COMMUNITY YOUTH DANCE CLUB
DIAMONDS AND PEARLS SENIORS
9
VAR
JAZZ OPEN
10 Minute Break 1:35 PM
2:05 PM
45
MYSTICAL ILLUSION DANCE TEAM
MYSTICAL ILLUSION JUNIORS
8
JUNIOR
1:40 PM
2:10 PM
46
ST. COLUMBAN DANCE TEAM
ST. COLUMBAN DANCE TEAM "HARD KNOCK LIFE"
38
JR HIGH
OPEN
1:45 PM
2:15 PM
47
STUDIO 65
"BLACK ROSES"
6
JUNIOR
LYRICAL
1:50 PM
2:20 PM
48
URSULINE ACADEMY
URSULINE ACADEMY VARSITY DANCE TEAM "SPY"
10
VAR
HIP HOP
1:55 PM
2:25 PM
49
SPECIAL EDITION ALL-STARS
SPECIAL EDITION ALL STARS JUNIORS
11
JUNIOR
HIP HOP
2:00 PM
2:30 PM
50
DIAMONDS AND PEARLS COMMUNITY YOUTH DANCE CLUB
DIAMONDS AND PEARLS TINY
7
TINY REC
HIP HOP
2:05 PM
2:35 PM
51
DIAMONDS AND PEARLS COMMUNITY YOUTH DANCE CLUB
DIAMONDS AND PEARLS ELEMENTARY
14
ELEM
HIP HOP
2:10 PM
2:40 PM
52
HAMILTON HIGH SCHOOL
HAMILTON HIGH SCHOOL DANCE TEAM
8
JV
HIP HOP
2:15 PM
2:45 PM
53
ANDERSON HIGH SCHOOL
ANDERSON HIGH SCHOOL
11
VAR
HIP HOP
2:20 PM
2:50 PM
54
DIAMONDS AND PEARLS COMMUNITY YOUTH DANCE CLUB
DIAMONDS AND PEARLS SENIORS
9
VAR
HIP HOP
2:25 PM
2:55 PM
55
PERRYSBURG HIGH SCHOOL
PERRYSBURG HIGH SCHOOL DANCE TEAM
13
VAR
HIP HOP
2:30 PM
3:00 PM
56
URSULINE ACADEMY
URSULINE ACADEMY VARSITY DANCE TEAM
20
VAR
HIP HOP
2:35 PM
3:05 PM
57
MOTHER OF MERCY HIGH SCHOOL
MOTHER OF MERCY HIGH SCHOOL "MASCARADE BALL"
24
VAR
PRODUCTION
2:40 PM
3:10 PM
58
ARCHBISHOP MCNICHOLAS HIGH SCHOOL
VARSITY POM
10
VAR
EXH
AWARDS @ 3:35 PM